Юридическая Компания

Главная

Судовий наказ. Як скасувати судовий наказ.

Опубликовано 7 Авг 2020 в Главная | Нет комментариев

Судовий наказ. Як скасувати судовий наказ.

Судовий наказ — форма судового рішення, запроваджена Цивільним процесуальним кодексом України, про стягнення з боржника грошової суми або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги.

Судовий наказ є зручним механізмом для:

 • стягнення з роботодавця нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати;
 • компенсування понесених витрат  на  проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника;
 • стягнення суми боргу за оплату житлово-комунальних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості;
 • присудження аліментів на дитину в розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей- однієї третини, на трьох і більше дітей – половину заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб;
 • стягнення аліментів на дитину у твердій грошовій сумі у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідності залучення інших заінтересованих осіб;
 • повернення вартості товару  неналежної  якості,  якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів;
 • вимога до юридичної або фізичної особи-підприємця про стягнення заборгованості за договором (іншим, ніж про надання житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (у тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В таких  випадках  законом надано право звернутись до суду з вимогами, наведеними вище, із заявою про видачу судового наказу.

Важливо: враховуючи, що судовий захист позивача на стягнення грошових коштів може бути реалізований як в позовному провадженні, так і шляхом видачі судового наказу, подача заяви про видачу судового наказу  перериває позовну давність.

Судовий наказ одночасно є виконавчим документом. Тобто має подвійну правову природу. Така його подвійна правова природа є винятком із загального правила та визначена необхідністю захисту безспірних прав стягувача у спрощеному порядку на підставі безспірних доказів.

Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень, порядок його видачі здійснюється за наказним провадженням, регламентованим ЦПК.

Але, що робити, якщо наприклад, судовий наказ видали у відношенні Вас, але  Ви з ним не згодні.

Далее

Де розмістити дитячий садочок? Як правильно вибрати приміщення для дитячого садочка.

Опубликовано 28 Июл 2020 в Главная | Нет комментариев

Де розмістити дитячий садочок? Як правильно вибрати приміщення для дитячого садочка.

Юридична компанія-Лєгал багато років займається юридичною допомогою в оформленні ліцензії на провадження діяльності у сфері дошкільної освіти. З приводу відкриття дитячого садочка та отримання відповідної ліцензії ми публікували багато статей.

Але, враховуючи попит, на послугу отримання ліцензії для роботи дошкільного навчального закладу – дитячого садочку, центру розвитку, тощо, — сьогодні ми підготували для Вас інформативну статтю щодо приміщення для дитячого садка.

Адже, саме з вибору приміщення, бажаючий здійснювати діяльність у сфері дошкільної навчальної освіти, розпочинає свій шлях до отримання ліцензії.

З 01 жовтня 2018 року, діє новий ДБН В.2.2-4:2018 Заклади дошкільної освіти, яким встановлено, що заклади дошкільної освіти рекомендується розміщувати в окремо розташованих будівлях; проте, норми вказаного ДБН дозволяють також розміщення:

    вбудованих приміщень для груп короткочасного (до 4-х годин) перебування дітей дошкільного віку в 1-2 поверхи житлових будинків;

    вбудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку (ясел, ясел-садків, дитячих садків) місткістю до 80 місць (2-4 групи) в 1-2 поверхи житлових будинків;

    вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 120 місць (до 6 груп) в 1-2 поверхи житлових будинків;

    прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 160 місць (до 8 груп) до глухих торців житлових будинків.

Також, 01.10.2019 року набрав чинності ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», відповідно до пункту 6.1.5 якого допускається розміщення закладів дошкільної освіти в житлових будинках.

Згідно нових державних будівельних норм, заклади дошкільної освіти, надалі, рекомендують розміщати в окремо розташованих будівлях, втім, відтепер розміщення невеликих дошкільних закладів можливе у житлових та громадських будинках.

Такі зміни прийнято з метою забезпечення зручності для мешканців, зменшить відстань від помешкання до дитячого садочку, а також з метою вирішення проблеми з хронічним браком земельних ділянок в межах щільної забудови великих міст.

Розміщення вбудованих садочків дозволяється на перших та других поверхах будинку, якщо перебування дітей дошкільного віку не перевищує 4 години на день. Також, відповідно нормам садочки у житлових будівлях повинні бути відокремлені від житлової частини будівлі, тобто квартир, технічним поверхом з протипожежними перекриттями, а також мати окремий вхід.

Розміщення вбудованого садочку також вимагає облаштування звукоізоляції, за допомогою звукоізоляційної підвісної стелі. Також оновлені ДБН дозволяють використовувати ігрові майданчики житлових будинків, а не будувати окремі ігрові майданчики для дитячого садочку.

Документом визначено мінімальні вимоги до облаштування приміщень для груп короткотривалого перебування дітей. Зокрема вбудований дошкільний навчальний заклад повинен мати облаштовану роздягальню, ігрову кімнату, туалетну, гардеробну з туалетом для персоналу, підсобне приміщення.

Садочки у житлових та громадських будівлях можуть мати до 80 місць по 2-4 групи, а вбудовано-прибудовані садки з місткістю до 120 місць – 6 груп. Кількість груп має визначатися за завданням на проектування згідно з місцевими умовами.

Крім того нагадуємо, що із 04.05.2020 вступили в законну силу нові зміни до Ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності, у тому числі і в сфері дошкільної освіти, про які ми детально вже писали http://www.uk-legal.od.ua/yaki-zmini-chekayut-bazhayuchikh-otrimati-l/.

Якщо Вам потрібна консультація чи допомога в отриманні ліцензії на здійснення дошкільної освіти, звертайтесь в офіс компанії: Адміральський проспект, 25, оф. 9 або за телефонами: 048-701-88-71; 097-754-79-48; 068-124-25-85

Далее

Вы планируете приобрести недвижимость? Боитесь купить «кота в мешке»?

Опубликовано 10 Июл 2020 в Главная | Нет комментариев

Вы планируете приобрести недвижимость? Боитесь купить «кота в мешке»?

Именно для Вас, предлагаем квалифицированную помощь, консультацию по конкретно Вами выбранному объекту.

Мы сможем не только произвести правовой анализ документов объекта недвижимости, но и оценить все риски.

Поскольку, рынок недвижимости не стоит на месте, развивается стремительными темпами, мы сталкиваемся с такими названиями объектов как «таунхаус», «кондоминиум». Привычные нам «дом» меняется на «виллу», «квартира» на  «апартаменты» и т.д. Хотя не каждый знает, что все приведенные понятия имеют свое предназначение и несут разную смысловую направленность.

Отличие объектов недвижимости от всех остальных (движимых) вещей – состоит в том, что объект недвижимости подлежит государственной регистрации, процесс его создания жестко регламентирован (должно быть получено разрешение на строительство и на ввод объекта в эксплуатацию). В случае несоблюдения требований к созданию или регистрации недвижимого имущества к нему могут быть применены правила о самовольном строительстве.

Зачастую самостоятельно проверить и оценить скрытые риски становится невозможным, в силу элементарной нехватки времени и специальных знаний.

В нашей компании работает квалифицированный персонал с юридическим образованием и богатым опытом судебной практики, мы сможем увидеть то, на что рядовой риелтор просто не обратит внимание.

Берегите себя, свои силы и деньги!

Напоминаем, к нам Вы можете обратится как за устной консультацией, та и за полным сопровождением сделки!

Запись на консультацию по телефону: 068-124-25-85; 068-860-03-78; 048-701-88-71. Адмиральський проспект 25.

Далее

Спадкування на право постійного користування земельною ділянкою

Опубликовано 8 Июл 2020 в Главная | Нет комментариев

Спадкування на право постійного користування земельною ділянкою

З 1992-2001 рр. в Україні видавався державний акт на земельну ділянку рожевого (червоного) кольору, постійного або тимчасового користування, який не містив кадастрового номеру земельної ділянки.

Крім відсутності інформації щодо кадастрового номеру, такі державні акти могли містити дані щодо декількох земельних ділянок з різними цільовими призначеннями. Наприклад, для ведення особистого селянського господарства, а також для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Це спричиняло певні незручності у випадку, коли власник мав намір передати (продати, подарувати) одну з ділянок іншій особі.

Відповідно до ст. 7 Земельного кодексу України 1990 року було визначено, що користування землею може бути постійним або тимчасовим.

Постійним визнається землекористування без заздалегідь установленого строку. У постійне користування земля надавалась Радами народних депутатів із земель, що перебувають у державній власності, зокрема, громадянам України для ведення селянського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства.

Відповідно до ст. 9, 17, 19 того ж Кодексу сільські, селищні, міські Ради народних депутатів надавали земельні ділянки у користування для всіх потреб із земель сіл, селищ, а також за їх межами для ведення селянського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства.

Станом на сьогодення, багато спадкоємців зіштовхнулись із проблемою спадкування постійного права користування земельною ділянкою.

В даній статті розкриємо актуальні питання, які можуть виникати у Вас під час самостійного аналізу питання спадкування постійного права користування земельною ділянкою.

Так, тривалий час існувала практика судів, які відмовляли у задоволенні позовів про спадкування постійного права користування земельною ділянкою.

Але, Постанова Великої Палати Верховного Суду від 20 листопада 2019 року у справі № 368/54/17 відступила від висновку  про те, що право користування земельною ділянкою, яке виникло в особи лише на підставі державного акта про володіння без укладення договору про право користування із власником землі, припиняється зі смертю особи, якій належало таке право і не входить до складу спадщини.

У постанові від 20 листопада 2019 року викладено новий висновок про правильне застосування норм права:

Далее

Пропонуємо юридичний аутсорсинг із приємним бонусом!

Опубликовано 24 Июн 2020 в Главная | Нет комментариев

Пропонуємо юридичний аутсорсинг із приємним бонусом!
 1. Один місяць юридичного обслуговування в подарунок!

Кваліфіковане юридичне обслуговування — це важлива складова будь-якого успішного бізнесу. Юридичний аутсорсинг юридичних осіб є актуальним для всіх видів бізнесу, незалежно від того, є в компанії штатні юристи чи ні.

Переваги юридичного аутсорсингу:

 1. Професійна юридична допомога 24/7

Бувають ситуації, коли потрібно терміново врегулювати юридичне питання. Вам достатньо лише зателефонувати або написати смс в зручному для Вас мессенджері. У нас немає відпусток, лікарняних або декретів. Фахівці ЮК-Лєгал негайно візьмуться до роботи, з метою якомога швидше вирішити Ваше питання.

 1. Мінімізація витрат і економія бюджету компанії:
 • юридичний аутсорсинг дозволяє заощадити до 50% бюджету вашої компанії на юридичний супровід діяльності. Більш того, сума, що сплачується за договором на юридичне обслуговування, включається до складу витрат і зменшує базу оподаткування юридичних осіб.
 • Уклавши договір з ЮК-Лєгал на юридичний супровід діяльності, Ви наймаєте на роботу команду професіоналів, готових негайно приступити до вирішення поставлених питань. У той же час, утримання в компанії власного юридичного відділу обійдеться Вам значно дорожче.

Що включає в себе юридичний аутсорсинг?

Консультації ·         письмові

·         усні

 

Робота с договорами ·         Разробка договорів

·         Перевірка договорів наданий контрагентами

·         Перевірка контрагентів перед заключением договору

Вдення листування та претензійна робота ·         Підготовка заяв, листів, запитів, звернень, скарг, заявок, ведення іншого листування
Кадрове діловодство ·         •Оформлення трудових відносин з працівниками: підготовка трудових договорів, прийом на роботу, переведення, звільнення

·         Розробка локальних нормативних актів.

·         Перевірка існуючих локальних нормативних актів (охорона праці, пожежна декларація і т.д.)

Представлення інтересів ·         Представлення інтересів на переговорах с третіми особами

·         Супровід при перевірках контролюючих органів

Представництво в суді ·         Оцінка перспектив судового розгляду. Вивчення матеріалів справи з підготовкою письмового висновку

·         Підготовка досудових претензій і відповідей на досудові претензії

Оплатіть перші 3 місяці обслуговування та отримайте один місяць в подарунок!

На початку нашої співпраці, Юридична компанія-Лєгал готова заключити договір на тестовий період – 4 місяці, за ціною 3-х!  Ви зможете оцінити якість нашої роботи на максимально вигідних для Вас умовах та в подальшому прийняти рішення щодо продовження співпраці.

*пропозиція діє тільки для нових клієнтів ЮК Лєгал.

Чекаємо Вашого дзвінка: (048)-701-88-71; 068-124-25-85; 097-754-79-48

Далее

Що варто знати при судовому поділі спільного майна подружжя. Основні моменти та актуальні правові висновки Верховного Суду.

Опубликовано 4 Июн 2020 в Главная | Нет комментариев

Що варто знати при судовому поділі спільного майна подружжя. Основні моменти та актуальні правові висновки Верховного Суду.

Останнім часом до адвокатів ЮК-Лєгал часто звертаються із консультацією щодо розподілу майна подружжя. Тому ми вирішили підготувати для Вас інформативну консультацію щодо основних моментів, на які потрібно звертати увагу при поділі спільного майна подружжя.

Що є спільною власністю подружжя?

Якщо Ви вирішили у судовому порядку розділити майно, то в першу чергу необхідно встановити обсяг спільно нажитого майна, наявного на час припинення спільного ведення господарства, з`ясовувати джерело і час придбання зазначеного майна.

 Спільною сумісною власністю подружжя, що підлягає поділу, можуть бути будь-які види майна, за винятком тих, які згідно із законом не можуть їм належати (виключені з цивільного обороту), незалежно від того, на ім`я кого з подружжя вони були придбані чи внесені грошовими коштами, якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом.

За правилом статті 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім`ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім`ї, створює обов`язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім`ї.

За таких обставин за нормами сімейного законодавства умовою належності того майна, яке одержане за договором, укладеним одним із подружжя, до об`єктів спільної сумісної власності подружжя є визначена законом мета укладення    договору — інтереси сім`ї, а не власні, не пов`язані з сім`єю інтереси одного з подружжя. 

При цьому, майно придбане у шлюбі за запозичені кошти одним з подружжя, навіть, незважаючи на іпотеку, вважається об’єктом спільної власності подружжя і підлягає поділу у рівних частках (відповідний висновок міститься у постанові ВССУ від 15 травня 2017р. у справі № 718/585/16-ц)

До складу майна, що підлягає поділу, входить загальне майно, наявне у подружжя на час розгляду справи, і те, що знаходиться у третіх осіб.

Варто знати, що згідно зі статтею 63 СК України дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Відповідно до положень частини першої  статті 71 СК України майно,  що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.

Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

Далее